Одеса вважається одним з найдорожчих міст України, тому питання бюджетної оренди житла тут стоїть особливо гостро. Sterium підготував невеликий посібник для орендарів, яке допоможе заощадити і уникнути при цьому неприємностей.


Зняти на довгий термін в Одесі


У 2015 році зняти квартиру довгостроково в Одесі можна дешевше, ніж в 2014. Це пов’язано із зростанням цін на комунальні послуги. Власники нерухомості зацікавлені в тому, щоб тягар по оплаті була компенсована орендарями, тому готові піти на значні поступки в частині оплати.


Зняти квартиру до 2000 гривень в Одесі майже неможливо. Така вартість відповідає старим однокімнатних будинків у Малиновському районі або нижнього цінового сегмента “одиничок” у Суворовському.


Зверніть увагу, що “студія” для Одеси це скоріше причина підняти вартість. Як правило, так називають однокімнатні квартири відкритого планування з ремонтом, розраховані на забезпечену молодь. Якщо ж колір плитки і покриття стільниці на кухні для вас не дуже важливі, то за ціну студії ви можете зняти добротну двокімнатну.


Зняти дешево і подобово


Найдешевший варіант подобової оренди в Одесі – це хостели або кімнати в приватному будинку. Зняти кімнату біля пляжу можна за 100 гривень на добу. За 200 гривень на добу можна розраховувати на однокімнатну квартиру в спальному районі. У будь-якому випадку, це буде дешевше, ніж база відпочинку, де одне тільки проживання в номері зі зручностями стартує від 250 грн/доба.


Мінімальна вартість квартири в центрі Одеси подобово – 270-280 гривень.


Якщо ви приїжджаєте на весь відпустку, є сенс торгуватися з господарями. При правильному підході ви можете заощадити до 50 грн на добу.Як уникнути шахрайства?


Ми спеціально вказуємо в огляді реальні ціни для Одеси. Якщо ви бачите оренду 2к квартири в Приморському районі за 2200 грн – знайте, що перед вами оголошення від шахраїв. Швидше за все, вам запропонують приїхати в офіс інформаційного агентства і заплатити за список квартир.


Ніколи не оплачуйте інформацію про квартири, списки квартир з номерами “реальних” власників або бронь квартири в інформагентстві (вам скажуть, що половина суми піде господині і буде зарахована в рахунок орендної плати)!


Завжди просіть показати документи на житло. Шахраї, які беруть квартиру в оренду, а потім намагаються здати її в суборенду без відома господарів, не мають на руках свідоцтв про право власності. Сумніваєтеся? Загляньте до держреєстру і подивіться власників квартири. Зараз ця інформація знаходиться у відкритому доступі.


Врахуйте, що кількість підписів у договорі має відповідати кількості власників квартири. Інакше, при оренді на тривалий термін, ви ризикуєте тим, що вас виселять достроково, мотивуючись тим, що якийсь співвласник не хоче, щоб житло здавалося в оренду.


Пам’ятка для орендарів


 • Завжди уважно оглядайте житло перед тим, як підписати договір оренди. Для попереднього знайомства з квартирою відмінно підходить розділ “Оренда в Одесі” на sterium.com. Завдяки 3D-туру в кожному оголошенні ви реально побачите об’єкт ще до дзвінка власнику.

 • Є декілька хитрощів при оренді квартир. Так, 3-кімнатні з більш простим ремонтом частіше виявляються дешевше “двійок” в тому ж районі. Наприклад, 2-кімнатна біля трамвайної зупинки буде здаватися за 4000 грн, а “трійка” в п’яти хвилинах – вже за 3500. Так ви виграєте і за ціною, і за особистого простору.

 • Вивчіть тонкощі розрахунку при оренді (для цього знадобиться наша стаття Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?

 • Обов’язково впишіть в договір пункти про оплату комунальних послуг (часто буває так, що власники відмовляються від оплати постфактум, а, значить, оренда обходиться на 400-800 грн дорожче) і про ремонт, якщо ви плануєте його робити.

 • 6144
  Твітнуть

  Читати схоже

  Як і які податки треба платити зі здачі квартири

  Як обчислити площу квартири

  Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?