KVARTIRNIY VOPROS ВСЕ ПРО НЕРУХОМІСТЬ

Де шукати квартири без посередників?

Кожному з нас хоч раз у житті доводилося стикатися з проблемою пошуку житла.

Зробити це самостійно можливе, але вкрай важко. Справа в тому, що коли у власника квартири з’являється бажання її здати або продати, йому достатньо зателефонувати агенту і той швидко організує весь процес. Посередник найчастіше бере з здобувача 50% або 100% комісії від місячної вартості найму. При цьому агент не стає стороною в договорі, абсолютно нічого не гарантує і не несе ні за що відповідальності.

На сьогоднішній день, коли інтернет-сервіси безпосередньо зводять продавців і покупців самих різних товарів і послуг, виглядає безглуздо, що людському факторові на ринку нерухомості ще є місце. Але сила інерції і банальна лінь визначають такий стан речей. Знайти оголошення про здачу квартири безпосередньо від власника дуже складно.

Визначити параметри пошуку

Перед тим як приступити до пошуку, необхідно чітко розуміти, що саме ви шукаєте. Щоб не розгубитися, визначитеся з граничною вартістю, районом, в якому хотіли б жити, площею квартири, кількістю кімнат, загалом, з усіма нюансами, які є значущими для вас.

Пошук квартири старими методами

Якщо ви твердо вирішили не платити ріелторами обійтися без їх допомоги, то запасіться терпінням і спробуйте будь-якими, навіть, здавалося б, застарілими способами:

  1. Пошук найкраще почати зі старого перевіреного способу, який в народі називають — сарафанне радіо. Опитайте на дану тему усіх своїх родичів, друзів і знайомих. Таким чином, ви отримуєте невеликий, але все-таки шанс знайти хорошу квартиру, яку в багатьох випадках здадуть за нижчою ціною, та ще й з гарантією безпеки.
  2. Цей процес можна поєднати з ще одним дідівським методом, — розклеюванням оголошень в районі, де ви планує придбати або орендувати квартиру. Не обмежуйтеся десятком листівок. Необхідно розвісити, як мінімум, сотню оголошень, щоб вони досягли адресатів. Текст оголошення повинен викликати довіру орендодавця, адже і серед орендарів трапляється зустріти не дуже порядних людей.
  3. Є і друковані видання, в яких можна знайти квартиру без посередників. При цьому у більшості з них є сайти, де теж можна побачити оголошення, якщо в кіоск за газетою вам йти лінь.

При пошуку квартири, як на війні, всі засоби хороші, застарілі вони чи ні. Проте все більше людей при пошуку нерухомості користуються інтернет-сервісами. Зробити це, як відомо, просто, достатньо ввести в пошукову рядок слова «зніму /куплю квартиру без посередників». Але в ролі «власників» житла виступають зазвичай саме агенти, які рекламують чуже житло, одержуючи при цьому певну комісію.

Як знайти квартиру в Інтернеті

І все-таки інтернет-пошук, є не тільки сучасним, але й найефективнішим. Можна почати з соціальних мереж:

  • Facebook – не дуже зручний варіант для пошуку, хоча тут є групи, в яких можна побачити цікаві пропозиції.
  • ВКонтакте – непоганий варіант. Вбиваємо в пошук «продам квартиру» і в отриманих результатах вибираємо вкладку «новости». Тут видаються всі публікації зі стін користувачів мережі. Подальший пошук «прямих» оголошень схожий на пошук голки в копиці сіна. Доведеться пробиратися крізь численні оголошення від ріелторських компаній, приватних агентів, оголошень з інших міст, анекдотів, містять пошукові слова, десятків однакових оголошень.
  • Розмістіть своє оголошення. Ваш оновлений статус цілком може когось зацікавити. Багато орендодавців і продавці квартир шукають нових квартирантів самі, не довіряючи агентствам, тому у вас завжди є шанси на те, що вам зателефонують і запропонують.
  • Сайти нерухомості. Їх багато, вони різні. Проблема в тому, що і номери телефонів для однієї і тієї ж квартири можуть бути абсолютно різними. Це означає, що за неї на всю взялися агенти. Перед тим як подзвонити за телефоном його можна «пробити» для виявлення посередника — просто вбийте в Google номер уважно вивчіть результати. Якщо номер фігурує у багатьох оголошеннях про здачу квартир, то швидше за все він належить ріелтору. Сам спосіб не є 100% гарантією, але допомагає відфільтрувати.
  • Не просто сайт нерухомості, а Стериум. Ви не тільки знайдете достовірну інформацію про квартирі, включаючи поверх та тип будинку, але зможете буквально “побувати” в ній і навіть оцінити вигляд з вікна. При цьому, ніхто не буде ходити за вами, підганяючи і коментуючи. Це безпрецедентний спосіб побути в квартирі, не покидаючи свого коханого і зручного крісла.

Тепер залишилося лише зателефонувати з власниками обраної квартири.

Грамотно ведіть розмову по телефону: запитуйте про деталі, які може знати тільки господар квартири – стан вікон і дверей, характеристики кухонного та іншої побутової техніки, наявність лічильників і т. п., готовність пред’явити свідоцтво на власність, квитанції про оплату послуг ЖКГ (їх практично ніхто не підробляє, і вони є тільки у власника житла).