Ви вирішили придбати нову квартиру і стоїте перед вибором, не знаючи, який будинок краще – цегляний або панельний? Сьогодні Стериум розповість про переваги та недоліки кожного з варіантів. Сподіваємося, це допоможе Вам підійти до питання вибору квартири більш виважено.

Панельні будинки – відлуння минулого або адаптований варіант сучасного будівництва?

В силу певної упередженості, словосполучення «панельний будинок», іноді, здатне викликати не найбільш сприятливі емоції. Візуальні образи співвідносяться з непоказними сірими п’ятиповерхівками. До числа явних недоліків попередньої версії конструкцій з панелей можна сміливо віднести:

– погану ступінь звукоізоляції приміщень

– відсутність можливості перепланування

– невеликі кімнати

– вогкість (особливо, у кутових квартирах)

Однак є в цього типу будинків і вагомі переваги, на які слід звернути увагу. Панельний будинок відрізняється міцністю і довговічністю. Недарма про них кажуть: «вдома на століття». Крім того, будівництво займає порівняно невеликий період часу. Останнє досягається за рахунок того, що сама технологія зведення об’єктів базується на принципі «збору панелей». Їх доставляють до місця будівництва, і там відбувається збір єдиної конструкції.

Якщо говорити про те, яка технологія будівництва цих будинків сьогодні, важливо відзначити: панелі стали більш різноманітними за змістом. Тепер це вже не єдина монолітна плита з бетону, а три шари, два з яких бетонні, а між ними спеціальний – звуко – і теплоізолюючий.

Єдиним недоліком залишається не завжди якісно оброблені шви між панелями. Тут вагому роль відіграє людський фактор. Максимум, що можуть удосконалити виробники: зробити зазор між двома панелями мінімально можливим, а стандарти виробництва панелей привести до рівня найвищої точності.

Блочний будинок – «брат-близнюк» панельного?

Блочні будинки дуже справедливо іменують близнюками будинків, зібраних з панелей. Основна відмінність криється в розмірах самих блоків і, відповідно, монтажі конструкції. Гідність блочного варіанту будівництва полягає у швидкості зведення житлових об’єктів. Це додає даній різновиди будинків певну ступінь бюджетності. Тобто, якщо для Вас визначальним фактором стають фінансові витрати на покупку квартири, сміливо робіть вибір на користь блочного будинку.

Якщо говорити про сучасних стандартах будівництва, то блочні будинки, всупереч розвитку стандартів якості, можуть відрізнятися нерівномірністю блочних стиків. Звідси нерівна поверхня стін і не найвища якість штукатурки. Разом з тим, за блоковими будинками закріплено переваги хороших теплоізоляційних якостей. Що робить цю різновид будинку більш привабливою для молодих сімей з дітьми.

Таким чином, блочний будинок і панельний різницю зберігають. Зокрема, мова про розміри будівельних конструкцій (панелей/блоків). Відповідаючи на питання: «цегляний або панельний будинок що краще?», слід прийняти до уваги ті чинники, які стають для Вас визначальними при покупці.

Визначаючи, які будинки тепліше панельні або блокові, потрібно дивитися стандарти будівництва кожного конкретного будинку. З технічної точки зору, будинки, зібрані з блоків (за умови наявності тришарової системи збору матеріалів всередині блоку) виявляються тепліше своїх панельних побратимів.

Відмінність блочного будинку від панельного, як бачимо, не тільки в назві. Різниця блокових і панельних багатоквартирних будинків полягає ще й у тому, що блокова технологія використовується, здебільшого, для заміської забудови. Тоді як панельні будівлі широко представлені на ринку сучасного будівництва.

Панельний або блоковий – що краще

Панельний будинок

Блочний будинок

Збирається з бетонних панелей, відрізняється швидким зведенням, бюджетною вартістю готового житла

Характерний тип будинків для заміського будівництва, відрізняється хорошими тепло – і звукоізоляційними характеристиками за рахунок використання трьох шарів в одному блоці (два бетонних між ними спеціальний – забезпечує ізоляційні властивості)

Таким чином, різниця між блоковими і панельними будинками, як бачите, може бути не завжди очевидною. Іноді виявити суттєві відмінності можливе лише на етапі знайомства з технічними характеристиками будинку.

Однак якщо Ви стоїте перед необхідністю вибору одного з двох варіантів, сподіваємося, наша стаття, про переваги та недоліки кожного з типів будинків, дозволить Вам прийняти вірне рішення. І залишатися задоволеним покупкою нової квартири.

52661
Твітнуть

Читати схоже

Що таке квартира-бельетаж?

Що таке квартира готельного типу?

Тест: Квартира з якогось серіалу Вам підійде?