Будинок недалеко від міста нам з сестрою дістався у спадок від бабусі, – розповідає Марина. Ніхто з нас не планував переїзду за місто, тому залишався один варіант – продавати. Стан житлового приміщення вимагало термінового ремонту. І ми вирішили, перш ніж приступити до продажу, відремонтувати будинок.

Благо, чоловік сестри працював у компанії, що спеціалізується на внутрішній обробці приміщень. До нього ми й звернулися за допомогою. Після того як ремонтні роботи були проведені, залишалася справа за малим – продати будинок. Але, на жаль, особливого попиту на квадратні метри, затишно розмістилися далеко від галасливого міста, ми не отримали.

Тоді було вирішено спробувати здати будинок в оренду. При цьому не знімаючи об’єкт з продажу. І тут виникла інша трудність, – як знайти орендарів, готових жити в будинку і бути готовими в будь-який момент, переїхати. До того ж, ми розуміли, що належить погоджувати з мешканцями можливий час і дату перегляду. Таким чином, ми з сестрою опинилися на роздоріжжі: залишити бабусине спадщину терпляче чекати своїх нових власників або ж спробувати додатково заробити, здаючи будинок в оренду.

В результаті, ми вирішили все-таки спробувати виступити в ролі орендодавців. До того ж, орендар знайшовся досить швидко. Ним виявився один з-поміж далеких знайомих. Йому було потрібно пожити у передмісті кілька місяців. І тому проживання в будинку, виставленому на продаж, не становило особливої проблеми.

А от далі ми допустили якусь помилку, – довірили самому орендарю показувати будинок потенційним покупцям. Чомусь мені таке рішення здалося цілком логічним. Сестра ж не особливо підтримала таку ініціативу, але й особливого протесту не висловила. Якби ситуація, коли ймовірність успішного діалогу з можливим покупцем залежала, в тому числі, від дипломатичності орендаря.

Крім того, багатьом пізніше я зрозуміла, що присутність речей у будинку, укупі з відчуттям обжитого простору, може, іноді, грати не на користь швидкої продажу нерухомості. На жаль, цей урок був засвоєний вже коли я сама стала підшукувати для себе нову квартиру. Тепер чудово розумію покупців, яких цікавить перспектива швидкого переїзду. Коли сьогодні вони платять гроші, а на наступний день організують переїзд.


Зрозуміло, коли в будинку проживає орендар, існує зовнішнє розуміння того, що зробити все швидко не вийде, за визначенням. Як мінімум, буде потрібно певний період часу для того, щоб орендар встиг з’їхати, а господарі будинку привели його в порядок.

Коли ми продавали бабусин будинок, то і подумати не могли, що нам доведеться вчитися на власних помилках. Здавалося, все швидко владнається. Чи не за принципом: “прийшов, побачив, купив”. Але на ділі, ми близько півроку не могли знайти покупців, потім почали здавати будинок в оренду, попутно продовжуючи пошуки потенційних покупців.

Найнеприємніше сталося з нами, коли майбутній власник будинку був знайдений. В цей момент наш орендар, раптом, вирішив оголосити про свою неможливість з’їхати протягом місяця. Це стало переломним моментом. Адже саме тоді угода зірвалася, – бо покупцеві було важливо залагодити всі питання за кілька робочих днів.

Так, ми прийшли до висновку про те, що здавати будинок, виставлений на продаж, – це не найкраще рішення. Упущена вигода, проблеми з переїздом орендаря, – це було тільки початком. Адже після того, як житель з’їхав, а будинок залишився на продаж, настав період затишшя. Ми не знали, що робити. Час минав, нерухомість пустувала, не приносила жодного швидкого прибутку, що не була об’єктом довгострокового інвестування.

В певний момент ми подумали навіть про те ,що будинок так і залишиться в числі незатребуваного житла. Як раз, тоді нам порекомендували спробувати продаж з допомогою 3D-тури. Це рішення остаточно привело до думки про те, що продавати житлове приміщення, одночасно передаючи його в оренду третім особам, звичайно, можна. Але краще не вдаватися до такої, як мені тепер здається, крайнощі.

Також зазначу, що після створення візуального туру по дому, покупець знайшовся, буквально, за кілька тижнів. І це, власне, і дає мені можливість розмірковувати про невиправданість суміщення пошуку покупців та орендарів. Адже який сенс здавати квартиру або будинок, якщо питання продажу нерухомості, при грамотному підході до вибору майданчика для розміщення оголошення, вирішується настільки оперативно?

Зрозуміло, кожен сам визначає для себе, яким чином поступити у випадку, подібному до нашого. Це може залежати від багатьох факторів. І все-таки мій досвід, як і народна мудрість, рекомендує не намагатися всидіти на двох стільцях: нічим хорошим це не закінчується.

954
Твітнуть

Читати схоже

Топ-5 схем шахрайства при оренді квартири

9 порад по оренді квартири від досвідчених орендарів

Середній термін продажу квартири – довго не завжди погано