Вибираєте квартиру і зустріли визначення, яке стійко асоціюється у Вас з Бельгією? Сьогодні Стериум розповість про те, що таке квартира-бельгійка. Ми, разом з Вами, дізнаємося про історію виникнення самої назви, а також спробуємо відповісти на питання: чому такий тип житла користується незмінним попитом серед покупців.

Розбираємося в історії питання

В загальноприйнятому сенсі слова під “бельгийками” слід розуміти будинки, побудовані на початку минулого століття. Причому, за так званим “бельгійському проекту”. Будівлі відрізняє поверховість у чотири-п’ять рівнів, а також розташовані в центральній частині міста. Ключовими характеристиками квартир в таких будинках стають:

  • високі стелі
  • просторі кімнати
  • велика площа (близько 200 кв. метрів)
  • багато вікон

Фасади будівлі, переважно, нагадують готичний стиль. У минулому столітті такі будинки вважалися елітним житлом. І займати такі квартири могли, виключно, високопоставлені особи.

Є ще думка про те, що назва іде своїми коренями в ту частину історії, коли в Одесі прокладали трамвайні лінії електропередачі. Завдання це було доручено вирішувати бельгійським інженерам. А за будинками, де вони займали квартири, міцно вкоренилося іменування “бельгійські”. Втім, як і за самими квартирами.

“Бельгійки” цікаві жителям Одеси

Як би там не було, а свою нішу на ринку нерухомості квартири-бельгійки зайняли грунтовно. Майбутні новосели цінують в таких квартирах простір і можливість створити неповторну атмосферу. Звичайно, слід бути готовим до певних фінансових витрат. Але воно того варто.


На нашому сайті сьогодні є кілька варіантів квартир-бельгійок. Якщо Ви хочете жити в Приморському районі, то можна зробити вибір на користь трикімнатної або більш просторою шестикімнатної квартири.

Обидві квартири виконані у відповідності зі стандартами “бельгійського проекту”:

  • правильне планування (розташування спалень в протилежній стороні від кухні і/або вітальні, відсутність прохідних кімнат)
  • висока стеля (3,1-4 метри)
  • простора кухня (20 кв. м)

Від великого до малого

Початкові проекти, створені на початку минулого століття, припускали наявність просторих площ (до 200 метрів). Передбачалося, що на території такої квартири можуть жити кілька представників однієї родини – якась альтернатива блокованих будинках, історія яких сягає своїми коренями в середньовічну Англію.

Згодом, квартири стали “зменшувати”, перетворюючи їх в альтернативу комунального житла. Хтось, будучи власником, міг зробити перепланування, і отримати з шестикімнатній бельгійки кілька готельок. Сьогодні такі варіанти можна зустріти серед пропозицій по оренді кімнат.

Тому, власне, квартир-бельгійок на ринку залишається не так багато. Можливо, саме цим продиктований високий попит на таке житло. Воно стає, свого роду, спадщиною епохи. Та й самі будинки, в яких можна зустріти такі квартири, є пам’ятками архітектури.

А значить, роблячи вибір на користь такого житла, майбутній власник, автоматично стає володарем частинки архітектурно-історичної спадщини. Крім того, самі будинку, дуже часто, можуть бути пов’язані з історичними подіями. Або зберігати історію конкретної особистості, – про що можна дізнатися з розповідей самих мешканців будинку, або архівних записів.

Отже, ми розповіли Вам про те, які квартири називають “бельгийками”, зазначили в чому їх особливість. Тепер Ви знаєте, чим обумовлений попит на такого роду житло. А підібрати підходящий саме для Вас варіант, завжди можна на Стериум.

4010
Твітнуть

Читати схоже

Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

Основні види планувань квартир: яку вибрати?

Тренди дизайну кухні в 2016 році