Вирішили перебратися ближче до центру, і роздумуєте над тим, щоб купити апартаменти? Стериум розповість про те, які плюси і мінуси життя в такому житло.

Апартаменти – що це?

Насамперед, пропонуємо розібратися з визначенням. Що ж слід вважати апартаментами? Ключова відмінність будь-яких квартир від квартири полягає в тому, що ця категорія житлових приміщень не є житловим простором. Тобто, коли видається свідоцтво про реєстрацію житлового об’єкта, в документі чітко прописано, що нежитлове приміщення. Виникає закономірне питання – чи можна розглядати цей вид простору в якості альтернативи квартирі?

Фактично, так і виходить. Девелопери, щоб обійти проблеми з отриманням дозволу на будівництво житлового об’єкта, реалізують проекти апартаментів. Звідси випливає протиріччя – у всьому світі апартаменти розглядаються як можливість для розвитку готельного сервісу і послуг. А у нас, виходить, як прямий альтернативи звичайним квартирах.

Відмінності квартир від звичайного житла

Основна відмінність – це юридичний статус (апартаменти вважаються і реєструються в якості приміщення, яке не є житловим). При будівництві такої категорії приміщень (квартир) не передбачається використання норм Санпіну.

Тобто, такі категорії, як освітленість, тепло – і шумоізоляція не стануть предметом опрацювання у проекті. Адже якщо апартаменти орієнтовані на те, щоб перетворюватися в готелі, то і норми рівня шуму, світла і тепла будуть дещо відрізнятися від тих, що застосовують при зведенні житлових будинків.

В апартаментах неможливо оформити постійну реєстрацію. Мова буде йти тільки про тимчасове документі (на п’ять чи десять років, максимум). І це за умови, що апартаменти мають статус готелі, і її обслуговуванням займається керуюча компанія. Наймати таку організацію мешканцям доведеться самостійно.

Комунальні платежі стануть для деяких справжнім “головним болем”. Адже підсумкова вартість послуг ЖКГ для квартир розраховується з урахуванням підвищеного коефіцієнта.

Податкова база також не залишається осторонь. Доведеться бути готовими до того, що податок на апартаменти вище, ніж на житлову нерухомість. Справедливості заради зазначимо, що розрахункова база для апартаментів нижче. Що говорить на користь жителів – адже сума не виявиться надто високою.

Відносини з забудовником, за умови, що він відмовився виконувати свої зобов’язання, будуть регулюватися місцевими (регіональними) законодавчими актами.Такі нормативно-правові визначення, як ФЗ № 214 або ДДУ у випадку з апартаментами не актуальні.

Плюси і мінуси

Почнемо з явних переваг:

  • низька вартість
  • великі по площі приміщення, вільне планування
  • транспортна і доступність

Зважаючи на те, що площа квартир не відноситься до категорії житлових об’єктів, то і сама вартість виявиться на 15-20% нижче, ніж ціни на квартири, зі схожими характеристиками (площа, територіальне розташування, поверховість).

Для тих, кому важливо створити неповторний дизайн і задіяти, при цьому, максимальний простір, доведеться по душі різноманітність вільних планувань квартир і великі площі приміщень.

З числа мінусів відзначимо:

  • ризик залишитися на вулиці (за умови несумлінного поведінки забудовника)
  • відсутність можливості отримати постійну реєстрацію
  • висока вартість оплати комунальних послуг

Виходячи з перерахованого вище можна відзначити, що явним бонусом при покупці апартаментів може стати, хіба що, приваблива вартість таких об’єктів. В іншому ж, ситуація з такою категорією нерухомості залишається на рівні теорії ймовірності – кому як пощастить.

Отже, Стериум розповів Вам про основні переваги та недоліки апартаментів. Робити вибір на користь покупки такої нерухомості – вирішувати Вам. Ми бажаємо Вам, виключно, успішної операції і максимальному ступені задоволення від придбання.

1077
Твітнуть

Читати схоже

Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

Що таке квартира-бельетаж?

Що таке квартира готельного типу?